משולחנה של מנהלת מחלקת החינוך- אורלי פרלמן

מנהלת מחלקת החינוך מציגה את החזון ואת עיקרי השקפתה החינוכית

פורסם בתאריך:


לקראת סיום שנת הלימודים, נכנסה לתפקידה, מנהלת חדשה למחלקת החינוך שלנו: אורלי פרלמן, אשת חינוך מנוסה, משכילה ונמרצת. בראיון זה הציגה בפנינו את החזון ואת עיקרי השקפתה החינוכית. היא רואה בתפקידה שליחות וזכות גדולה להטביע חותם ולחולל שינוי. כבר ברור לה, שהאתגרים כאן רבים, בעוד המשאבים מצומצמים, ועדיין היא מאמינה ביכולתה וביכולתם של שותפיה לתפקיד החינוכי, להפוך את הבעיות להזדמנויות, לעיתים, למרות ואף על פי...

אורלי: "הגעתי לאלפי מנשה, כדי למנף את החינוך ביישוב. כשהייתי מורה, הרגשתי וידעתי שאני מצליחה בעשרות, לכן, שאפתי להיות מנהלת בית-ספר ולהצליח במאות. עתה הגיע תורם של האלפים, כאן, באלפי-מנשה.

בחזון שלי, אני מאמינה שצריך לעבוד בהתמדה, על הפער בין הרצוי למצוי, לדעת היכן אנו נמצאים, להישיר מבט אל הקשיים ויחד לתכנן ולבצע צעדים, שמחר, יציבו אותנו במקום טוב יותר מזה שהיינו בו אתמול. בחלום שלי, ילדים צריכים לצאת מבית הספר עם חיוך על השפתיים וראש על הכתפיים...

חשוב לי, שכול אחד מבאי בית-הספר, המורים והתלמידים כאחת, ירגישו שייכים, מוערכים ורצויים. חשוב לי לשמור על זכויות הפרט, אך בו בזמן גם על זכויות הקבוצה. נעשה הכול, כדי לקדם ולאפשר לכול אחד מתלמידינו הצלחה. אך גם כאן יש גבול, העובר במקום שבו פרט מסוים, פוגע, באופן שיטתי, בזכות האחרים ללמוד ולהרגיש בטוחים.

אני מאמינה גדולה בסימני שאלה, הרבה יותר מאשר בסימני קריאה. האמת המוחלטת לא נמצאת ב"כיסו" של אף אחד. חשוב לי להכניס למערכת החינוך ביישוב, צוותי חינוך והורים כאחד, את ההרגל של הצבת סימני שאלה, כך שנשאל את עצמנו, כול הזמן, מה נוכל לעשות טוב יותר ממה שאנו עושים, מה נכון לנו לעשות, ולא רק מה צריך, או מה יגידו.

חשוב לי, שבתי-הספר יעשו כול מה שניתן, במסגרת אפשרותם, בכדי לצמצם את הפערים בין מה שהם רוצים ויודעים, לבין המציאות היומיומית.  אני שואפת לגבש צוותים שלא מפסיקים לחשוב, ללמוד ולהתפתח.

אני רואה ביישוב סגנונות שיח שונים, שנוצרו בין ההורים לבין צוותי החינוך. במסגרת תפקידי, אשתדל לגשר ולשתף, להביא למצב שבו נוביל יחד תהליכים, כאשר כולנו מודעים למורכבויות כמו גם להזדמנויות, הטמונות בכול החלטה, מעשה והדרך אליה נצא.

קיים מתח מובנה בין הורים למורים, שעלינו להכיר בו ולא להיבהל ממנו.
קשר טוב בין ההורים למורים, הוא אבן יסוד בקידומם של הארגונים ובתרומתו לילדים. יש לא מעט השלכות, שהורים עושים על מורים ולהיפך...אם נשכיל ליצור שותפות ולראות זה בזה בעלי ברית, סביר להניח, שרמת הכעסים תפחת ואיכות הדיאלוג והפתרונות תשתפר.

על כולנו לזכור, שיש לנו אחריות משותפת על החינוך והלמידה של הילדים, הבה נשכיל להרחיב את מעגל האחריות הזה גם על הילדים עצמם. אנו רוצים שהילדים יחלמו, יאמינו, יגשימו ויתמודדו, בלי לוותר, כי קשיים הם חלק מהחיים וגם מהם נבנים.

לסיום, אני מעט יותר מחודשיים בתפקידי, נהנית מכול רגע ומשתדלת להפוך את הקשיים להזדמנויות ואתגרים. עד כה, הגענו כאן לשני הישגים משמעותיים ביותר: פתיחת "גן-תקשורת" באלפי מנשה, אני רואה בכך זכות גדולה וההתרגשות סביב ההיערכות הכרוכה בהקמתו, היא עצומה. הישג חשוב ומיטיב נוסף הוא פתיחת שתי כיתות א' בבית הספר "נופי החורש". זה היה מהלך לא קל, אך האמנו בצדקתנו ובדרכנו ולשמחתנו, התוצאות אינן מאכזבות.

אני מאחלת לכול הילדים, ההורים וצוותי החינוך, שנמשיך לאהוב, להאמין ולהגשים. נשתף פעולה ונגיע להישגים, זה יקרה רק אם נחבור יחד ונאמין שאנחנו יכולים!

בברכת קיץ נעים וחופשה מהנה

אורלי פרלמן

המנהלת החדשה של מחלקת-החינוך

 

איחולי הצלחה למנהלת החדשה!

 

אורלי.jpe